یادداشت های شرکت کنندگان در مسابقه لبخند تایلند برای ما بفرستید و در مسابقه شرکت کنید

تایلند، کشور شادی ها و لبخند ها!
هر کسی که اهل سفر باشه حتما به تایلند سفر خواهد کرد. دیر یا زود!
چیز جالب در مورد تایلند دیدگاه و نظر مسافران قبل و بعد از سفره. برای ما ایرانی ها علی الخصوص با اوصافی که از تایلند شنیدیم احتمالا انتظار لاس وگاسی شرقی را داریم، ولی قضیه کاملا متفاوت است. سفر به تایلند برای من یکی از زیباترین و شادترین سفرهای زندگیم تا به حال بوده، کشوری که با تصورات من قبل از سفر بسیار متفاوت بود.
تایلند کشوری استوایی و سرسبز با مردمانی کاملا شرقی و خون گرم است. رفت و آمد در بانکوک دست کمی از تهران شلوغ و پر سر و صدای خودمون نداره. بازارهای محلی و شنبه بازارهای تایلند شما رو به یاد بازارهای خودمون می اندازه. حتی ترافیک و شلوغی بانکوک هم دست کمی از تهران نداره.
ولی چیزی که متفاوته مردمان تایلنده، به عقیده من اون چیزی که تایلند رو بهشت گردشگران تبدیل کرده، وجود بارها و کلاب ها و روسپی خونه ها نیست بلکه مردم خون گرم تایلنده که با آغوشی باز و لبی خندون با تمام گردشگرها برخورد می کنند.
از فرودگاه که وارد می شید حس خوب گرما را حس می کنید، بر خلاف همین کشور های جنوبی خودمون اثری از تفتیش و چک های غیر معمول وجود نداره. وقتی که وارد هتل میشید میزبانانتون به گرمی از شما استقبال می کنند و حتی خدمتکار هتل هم با لبخند بار سنگین شما را حمل می کنه.
زمانی وارد فروشگاهی میشین امکان نداره که فروشنده با لب خندون ازتون پذیرایی نکنه و باهاتون گپی نزنه، حتی ممکنه چند کلمه ای رو هم باهاتون فارسی صحبت کنه. همینکه فروشنده ای تنها با همکلامی با مسافران ایرانی فارسی یاد گرفته نشون میده که چقدر اهل معاشرت و خون گرم هستند.
شهر پر است از رنگ های شاد و زیبا و در هر کجای شهر که قدم بزنید چهر های خندان افراد رو می بینید و به طرز شگفت انگیزی این لبخند مسری است، و بیشتر گردشگران هم خوشحالند و لبخند میزنند. کمتر اثری از درگیری و اختلاف می بینید، گوی همه مردم فقط یک هدف دارند و اون خوشحالی است. همه آمدن که از زندگی لذت ببرند و دراین راه به هم کمک هم می کنند.
گردشگرهایی که در سایر نقاط جهان ممکنه بی تفاوت از کنار هم رد بشن در تایلند یک حس مشترک دارند که اونها رو به هم نزدیک می کنه.
اگر فکر می کنید تمام اینها به خاطرصنعت گردشگری و درآمد گردشگرهاست باید بگم که اشتباه می کنید بسیاری از کشورها و شهرها هستند که گردشگرهای زیادی دارند ولی گردشگر در انها تنها یک کالا و کیف پوله. حتی در شهرهای شمالی خودمون هم به همین منوال است ولی در تایلند شما احساس غریبی نمی کنید، گویا که قرنهاست که با هم زندگی می کنیم، حتی زمانی که از شیطنت های ما ایرانی ها به تنگ میان باز هم با لبخند برخورد می کنند. دفعات زیادی شد که خرابکاری یا زیاده روی کردیم ولی فقط لبخند تحویل گرفتیم.

در یک کلام تایلند کشور شادی ها و لبخند هاست.